Avalon rajab Tallinna kesklinna omanäolise korterelamu

28 / 12 /2023

Avalon rajab Tallinna kesklinna omanäolise korterelamu

Elamuarendaja Avalon hakkab Keskturu vahetus läheduses rajama kaheksakordset äri- ja kortermaja, kus rohelus ning linnamelu käivad käsikäes. Manhattani linnakeskkonnast inspireeritud kortermaja valmib 2025. aasta lõpuks.

Avaloni tegevjuhi Ahti Kiili sõnul teeb projekti eriliseks selle asukoht. „Tartu maantee 44 on üks väheseid kinnistuid Tallinna kesklinnas, mis on välja arendamata. Suurepärane asukoht annab võimaluse ühendada linnaoaasi rohelise keskkonnaga ning kasutada lahendusi, mis iseloomustavad 21. sajandi linnakeskkonda. Hoonega tahame luua välismaise tunnetusega pelgupaiga neile, kellele meeldib elada linnamelu sees ja kes hindavad mugavusi, mida nii eluruumid kui ka pealinna piirkond pakuvad,” sõnas Kiili.

Tegemist on kesklinna tuiksoonel oleva arendusega, millel on suurepärane ühendus Kesklinna, Ülemiste ning Vanalinnaga. Maja läheduses asuvad kaubanduskeskused, restoranid ning ühistranspordi peatused. „Kuna kõik eluks vajalik jääb lühikese jalutuskäigu kaugusele, pole linnamugavuses ja roheluses autot ju vajagi. Ent kui sul siiski juhtub nelja- või kaherattaline sõiduk olema, valmib neile pesitsuspaigaks maa-alune parkla. Loomulikult saab majas olema ka elektriautode laadimisvõimalus ning maja ees elektritõukerataste laadimispunkt,” sõnas Kiili.

Tartu mnt 44 hoonesse tuleb kaheksa maapealset ning üks maa-alune korrus. Hoone kogupind on ligikaudu 7500 m2. A-energiaklassiga hoone optimaalne sisetemperatuur tagatakse kaugkütte, päikesepaneelide ja ventilatsiooni soojustagastusega. Arenduse eripäraks on kõrged standardid igas aspektis, olgu selleks siis ehituse- ja siseviimistlusmaterjalide kvaliteet, elu- ja tööruumide õhukvaliteet või mugavused, mida hoone oma elanikele pakub. 

Hoone ehitatakse nutika maja funktsioonidega. Universaalse mobiilirakendusega saab juhtida korterit ka kodust eemal viibides – muuta saab näiteks kütte, jahutuse, ventilatsiooni ning korteri valgustigruppide seadeid.

„Ehitus algab 2024. aasta esimeses pooles ning maja valmib 2025. aasta lõpuks. Korterite eelmüük on peagi algamas, kuid huvilistele jagame juba praegu täpsemat infot,“ lisas Kiili.

Tagasi